°C

W tym coś jest – 19 października 2019 r.

W tym coś jest
 

W cotygodniowej audycji przypominamy głosy słuchaczy Otwartego Mikrofonu oraz komentujemy tematy z mijającego tygodnia.

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Adam Ruszczyński.

1. Przy najwyższej frekwencji od 1989 roku zwycięzcą krajowych wyborów zostało Prawo i Sprawiedliwość startujące w politycznej formule Zjednoczonej Prawicy. Niespodzianką tych wyborów jest to, że wszystkie zarejestrowane ogólnopolskie komitety wyborcze będą miały swoje reprezentacje w Parlamencie. W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód pytaliśmy: Jak oceniamy wyniki krajowych wyborów?

2. Wybory do parlamentu przyniosły spodziewane rozstrzygnięcie, a wysokie sondażowe poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości przełożyło się na zdobyte mandaty. Ważną zmianą jest natomiast przewaga PiS nad polityczną konkurencją województwa lubuskiego. Partia rządząca wyraźnie pokonała Koalicję Obywatelską i Sojusz Lewicy Demokratycznej. W Otwartym Mikrofonie pytaliśmy o ocenę wyniku wyborów przez pryzmat lubuskiej sceny politycznej.

3. Autorytet, to człowiek mający duże poważanie ze względu na swą wiedzę lub postawę moralną, stawiany za wzór do naśladowania, mający wpływ na postawy i myślenie innych ludzi. Kogo i dlaczego dziś stawiamy sobie i innym za wzór? Kto z osób obecnie aktywnych w życiu publicznym ma szansę być dobrze wspominany za kilka pokoleń? Ile autorytetu jest w obecnej szkole, polityce i w Kościele?

4. W Otwartym Mikrofonie pytaliśmy także Słuchaczy o ich ocenę zmian w prawie karnym mających penalizować promowanie pedofilii oraz przyczynianie się do wczesnego podejmowania stosunków seksualnych przez młodzież i dzieci.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku