°C

W tym coś jest – 14 grudnia 2019 r.

W tym coś jest
 

W cotygodniowej audycji przypominamy głosy słuchaczy Otwartego Mikrofonu oraz komentujemy tematy z mijającego tygodnia.

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Adam Ruszczyński.

1. W ubiegłą sobotę ruszyła kampania społeczna „Wybieram 590”. 590 to prefiks kodu kreskowego, który oznacza, że towar pochodzi z Polski. Celem kampanii jest pobudzenie patriotyzmu gospodarczego poprzez zachęcanie do kupowania polskich produktów. W Otwartym Mikrofonie pytaliśmy Państwa: Czy robiąc zakupy powinniśmy się kierować również patriotyzmem gospodarczym?

2. We wtorek Otwartego Mikrofonu nie było, ale sądzę, że warto poświęcić kilka chwil na refleksję nad tym co wyrabiają kierowcy na polskich drogach. Nie chodzi o nasze tu do radia gadanie, ale o refleksję każdego z nas. Policja od lat uznaje brawurę, za główna przyczynę wypadków. Warto zatem wciąż ponawiać apele o ostrożność i nie przecenianie swoich umiejętności.

3. Do oficjalnego rozpoczęcia prezydenckiej kampanii wyborczej pozostało jeszcze dużo czasu, ale widać spory ruch w tzw. politycznym interesie. Rozpoczęły się wstępne harce, prężenie muskułów, sprawdzanie amunicji, przegląd szeregów partyjnych. Marek Poniedziałek pytał słuchaczy jak oceniają aktywność kontrkandydatów urzędującego prezydenta? Czy Prezydent Duda ma się czego bać?

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku