°C

„W stronę muzyki…”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka .

TOMASZ GĄSZCZAK
 

Jest dyrygentem, pedagogiem, wydawcą i organizatorem życia muzycznego. Dr hab. Jerzy Markiewicz od 45 lat zawodowo zajmuje się muzyką. Jak twierdzi jest to uczucie gorące i odwzajemnione, choć muzyka bywa zazdrosna i stawia pytania, na które nie zawsze można znaleźć proste odpowiedzi.

Pochodzi ze Szczecina, choć od lat wraz z żoną związany z Ziemią Lubuską (również z Radiem Zachód). Jest  absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu,  laureatem wielu prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursów. Swoją działalność artystyczną koncentruje na wykonawstwie muzyki dawnej. Jest założycielem i dyrygentem Cappelli Viridimontana- międzynarodowego zespołu muzyki dawnej (przedtem w różnych konfiguracjach). Jest też profesorem Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Artystycznym w Katedrze Dyrygentury i Wokalistyki. W swoim dorobku posiada nagrania dla radiofonii duńskiej, niemieckiej, francuskiej i polskiej. Za swą działalność dwukrotnie honorowany nagrodą kulturalną miasta Zielona Góra a także medalem Gloria Artis.

Posłuchaj reportażu.

ŻYCIE ARTYSTYCZNE (foto Tomasz Gąszczak)

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku