°C

„W poszukiwaniu piękna”- reportaż Izabeli Patek

A.Szymanek
 

Emisja dziś po 18.00. Wracamy do tematu.

Anna Szymanek tworzy od ponad sześćdziesięciu lat. Urodziła się w Starodworcach na Wileńszczyźnie. W roku 1964 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki. Od otrzymania dyplomu Anna Szymanek aktywnie uczestniczy w plenerach, wystawach, konkursach organizowanych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Do połowy lat osiemdziesiątych główną dyscypliną jej wypowiedzi artystycznej była ceramika. Niestety artystka musiała zrezygnować z tworzenia prac ceramicznych ze względów zdrowotnych. Z tego względu przez wiele lat uprawiała malarstwo i rysunek. Prace Anny Szymanek znajdują się także w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. W Muzeum Lubuskim imienia Jana Dekerta w Gorzowie znajduje się stała wystawa  prac tej artystki. Była wielokrotnie nagradzana w tym medalem Gloria Artis.

Z albumu Pani Anny .


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku