°C

W niewoli człowieka

Tygrys w Ranthambore National Park fot. źródło National Geographic
 

Tygrysy przewożone w koszmarnych warunkach z Włoch do Rosji, przebywają obecnie w Poznańskim Zoo oraz w zoo w Czułchowie. Obce dla rodzimej fauny, stały się bliskie milionom miłośników zwierząt, których poruszył ich los.

Dzisiaj w magazynie po 20:00 porozmawiamy z biologiem Zbigniewem Zawadą – o kulturze wschodu, która pozwala na okrucieństwo wobec zwierząt. Zastanowimy się nad sprawą tygrysów przewożonych z Włoch do Rosji.

Dr Zbigniew Zawada opowie dlaczego zwierzęta dzikie, rzadkie, zagrożone wymarciem, przemycane są poza kontrolą lub hodowane na śmierć. Jaka jest skala tego zjawiska, które dzięki tygrysom, zostało nagłośnione?

Posłuchaj rozmowy:

O kotowatych, ich transporcie i stresie z tym związanym porozmawiamy także po 21:15 z Małgorzatą Biegańską-Hendryk, behawiorystką zwierząt.

Rozmowa z Małgorzatą Biegańską-Hendryk:

Gościem audycji będzie także przewodnik psa, Dariusz Niczyporowski ze Straży Miejskiej w Nowej Soli, który opowie o więzi i pracy z psem służbowym.

Posłuchaj rozmowy:

Na zakończenie Piotr Dziełakowski zabierze nas nad zlotowisko żurawi. Posłuchaj „Opowieści Dzikiej Treści”:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku