°C

W kalendarzu Dzień Recyklingu Baterii

fot. K.Gonera
 

Baterie towarzyszą nam każdego dnia. Zasilają wiele urządzeń od zegarków i telefonów począwszy. Kiedy ich żywotność się kończy winniśmy pamiętać, że ich miejsce nie jest w lesie, czy parku. Dziś w kalendarzu Dzień recyklingu baterii.

To niecodzienne święto ustanowiono w rocznicę urodzin ich wynalazcy Galvaniego. Po wyczerpaniu ogniwa te mogą stanowić niebezpieczeństwo dla środowiska. Dlatego w tym dniu uświadamia się konsumentów, aby odpowiednio segregowali odpady, w tym właśnie baterie. Jak mówi Joanna Blinow z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie o recyklingu i jego zaletach należy pamiętać każdego dnia, gdy wrzucamy coś do śmieci:

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku