°C

„W drodze…” reportaż Izabeli Patek

A.MAZURKIEWICZ

Premiera w środę po 18.00.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie od 30 lat odwiedzają w Himalaje. W Małej Galerii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego zaprezentowali wystawę poświęconą Kaszmirowi. Kraina urzeka ich krajobrazami i różnorodnością etniczną. W swoich podróżach poznają życie codzienne i historię tego indyjskiego, egzotycznego dla nas regionu. Podczas trekkingów w górach Kaszmiru często spotykali pasterzy wędrujących całymi rodzinami i pędzących stada kóz, owiec lub bawołów. Postawni, brodaci mężczyźni ubrani w szerokie spodnie i długie koszule oraz kobiety w kolorowych strojach razem z dziećmi wiosną migrują z nizin na górskie pastwiska. Ich wędrówka trwa niekiedy dwa tygodnie. Swój dobytek na całe lato wiozą na jucznych koniach docierając w doliny, w których od pokoleń wypasają zwierzęta. Mieszkają w prostych chatach z gliny z dachami przykrytymi ziemią i darnią. Jesienią wracają na niziny do swoich zimowych domów.

  Pasja wędrowania po górach stała się dla Katarzyny i Andrzeja sposobem na życie. Najchętniej wracają do Azji, która najbardziej ich fascynuje. Pani Katarzyna po latach doświadczeń doszła do wniosku, że od miejsca do którego się zmierza ważniejsze jest samo podróżowanie będące rodzajem życiowego  uzależnienia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.