°C

„W drodze…” reportaż Izabeli Patek

A.MAZURKIEWICZ
 

Emisja w środę po 18.00.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie od 30 lat odwiedzają w Himalaje. W 2019 roku w Małej Galerii Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego zaprezentowali wystawę poświęconą Kaszmirowi. Kraina urzeka ich krajobrazami i różnorodnością etniczną. W swoich podróżach poznają życie codzienne i historię tego indyjskiego, egzotycznego dla nas regionu. Podczas trekkingów w górach Kaszmiru często spotykali pasterzy wędrujących całymi rodzinami i pędzących stada kóz, owiec lub bawołów. Postawni, brodaci mężczyźni ubrani w szerokie spodnie i długie koszule oraz kobiety w kolorowych strojach razem z dziećmi wiosną migrują z nizin na górskie pastwiska. Ich wędrówka trwa niekiedy dwa tygodnie. Swój dobytek na całe lato wiozą na jucznych koniach docierając w doliny, w których od pokoleń wypasają zwierzęta. Mieszkają w prostych chatach z gliny z dachami przykrytymi ziemią i darnią. Jesienią wracają na niziny do swoich zimowych domów.

  Pasja wędrowania po górach stała się dla Katarzyny i Andrzeja sposobem na życie. Najchętniej wracają do Azji, która najbardziej ich fascynuje. Pani Katarzyna po latach doświadczeń doszła do wniosku, że od miejsca do którego się zmierza ważniejsze jest samo podróżowanie będące rodzajem życiowego  uzależnienia.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku