°C

W DRODZE DO NIEPOLEGŁEJ: „Misja doktora Bogackiego”, reportaż Marii Kornagi z PR Rzeszów.

K.Filmanowicz

Emisja w niedziele po 9.00.

Kontynuujemy prezentację audycji wyróżnionych i nagrodzonych w zorganizowanym według mojego pomysłu przez Radio Zachód Ogólnopolskim Radiowym Konkursie Dziennikarskim „W drodze do Niepodległej. Koncert Galowy odbył się 4 października w Sali Filharmonii Zielonogórskiej a relacja jego przebiegu, werdykt Jury. Kantata radiowa serwis foto znajdują się w specjalnej zakładce na naszej stronie internetowej. Tym razem  wyemitujemy reportaż Marii Kornagi z Polskiego Radia Rzeszów, który zdobył w konkursie pierwsze miejsce.

Co wspólnego miał lekarz z Krosna z prezydentem Stanów Zjednoczonych Thomasem Woodrowem Wilsonem? W jaki sposób ta znajomość zaważyła na losach Polski i czym zasłużył na pamięć? To był niewątpliwie człowiek wyrastający ponad swoją epokę, wybitny lekarz i żarliwy patriota o którego zasługach pamiętali ludzie ale zapomniały władze, zarówno te na najwyższych jak i lokalnych szczeblach. W audycji udział biorą Kamila Bogacka – córka doktora, regionalista Aleksander Bielenda, historyk, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Wacław Wierzbieniec, krośnieńscy lekarze Dariusz Sobieraj i Marek Smoliński oraz miejski konserwator zabytków w Krośnie Marta Rymar.

Ogłoszenie werdyktu.

Rozmowa z autorką po prezentacji audycji na antenie Radia Zachód.

POSŁUCHAJ REPORTAŻU

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.