°C

W DRODZE DO NIEPOLEGŁEJ: „Misja doktora Bogackiego”, reportaż Marii Kornagi z PR Rzeszów.

K.Filmanowicz
 

Emisja w niedziele po 9.00.

Kontynuujemy prezentację audycji wyróżnionych i nagrodzonych w zorganizowanym według mojego pomysłu przez Radio Zachód Ogólnopolskim Radiowym Konkursie Dziennikarskim „W drodze do Niepodległej. Koncert Galowy odbył się 4 października w Sali Filharmonii Zielonogórskiej a relacja jego przebiegu, werdykt Jury. Kantata radiowa serwis foto znajdują się w specjalnej zakładce na naszej stronie internetowej. Tym razem  wyemitujemy reportaż Marii Kornagi z Polskiego Radia Rzeszów, który zdobył w konkursie pierwsze miejsce.

Co wspólnego miał lekarz z Krosna z prezydentem Stanów Zjednoczonych Thomasem Woodrowem Wilsonem? W jaki sposób ta znajomość zaważyła na losach Polski i czym zasłużył na pamięć? To był niewątpliwie człowiek wyrastający ponad swoją epokę, wybitny lekarz i żarliwy patriota o którego zasługach pamiętali ludzie ale zapomniały władze, zarówno te na najwyższych jak i lokalnych szczeblach. W audycji udział biorą Kamila Bogacka – córka doktora, regionalista Aleksander Bielenda, historyk, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Wacław Wierzbieniec, krośnieńscy lekarze Dariusz Sobieraj i Marek Smoliński oraz miejski konserwator zabytków w Krośnie Marta Rymar.

Ogłoszenie werdyktu.

Rozmowa z autorką po prezentacji audycji na antenie Radia Zachód.

POSŁUCHAJ REPORTAŻU

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku