°C

W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ: „Trzej przyjaciele z boiska”- posłuchaj nominowanego reportażu Agaty Rokickiej

Pixabay

O stanie wojennym inaczej.

Kontynuujemy prezentację audycji wyróżnionych i nagrodzonych w zorganizowanym przez Radio Zachód Ogólnopolskim Radiowym Konkursie Dziennikarskim „W drodze do Niepodległej”.

Tym razem  wyemitujemy nominowany do finału konkursu reportaż „Trzej przyjaciele z boiska” Agaty Rokickiej z Polskiego Radia Szczecin. Przed nami opowieść o marzeniach o wolności i  cenie jaką przyszło zapłacić za ich realizację. Jest też pytanie: czy aby na pewno udało się te marzenia urzeczywistnić?  Bohaterami audycji są: Wolfgang Templin, działacz opozycyjny w byłej NRD, publicysta, filozof; Wołodymyr Pawliw, działacz opozycyjny w ukraińskiej republice byłego Związku Radzieckiego, obecnie – dziennikarz, publicysta, politolog i Andrzej Kotula, działacz opozycyjny w byłej PRL, obecnie – dziennikarz zajmujący się tematyką stosunków polsko-niemieckich, kulturą pamięci. Dzięki różnym punktom widzenia możemy po latach spojrzeć na fenomen solidarności i stan wojenny w zupełnie inny, bardziej różnorodny sposób. 

POSŁUCHAJ REPORTAŻU

Rozmowa z autorką.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.