°C

W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ: „Trzej przyjaciele z boiska”- posłuchaj nominowanego reportażu Agaty Rokickiej

Pixabay
 

O stanie wojennym inaczej.

Kontynuujemy prezentację audycji wyróżnionych i nagrodzonych w zorganizowanym przez Radio Zachód Ogólnopolskim Radiowym Konkursie Dziennikarskim „W drodze do Niepodległej”.

Tym razem  wyemitujemy nominowany do finału konkursu reportaż „Trzej przyjaciele z boiska” Agaty Rokickiej z Polskiego Radia Szczecin. Przed nami opowieść o marzeniach o wolności i  cenie jaką przyszło zapłacić za ich realizację. Jest też pytanie: czy aby na pewno udało się te marzenia urzeczywistnić?  Bohaterami audycji są: Wolfgang Templin, działacz opozycyjny w byłej NRD, publicysta, filozof; Wołodymyr Pawliw, działacz opozycyjny w ukraińskiej republice byłego Związku Radzieckiego, obecnie – dziennikarz, publicysta, politolog i Andrzej Kotula, działacz opozycyjny w byłej PRL, obecnie – dziennikarz zajmujący się tematyką stosunków polsko-niemieckich, kulturą pamięci. Dzięki różnym punktom widzenia możemy po latach spojrzeć na fenomen solidarności i stan wojenny w zupełnie inny, bardziej różnorodny sposób. 

POSŁUCHAJ REPORTAŻU

Rozmowa z autorką.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku