°C

„W ciszy zawieszony” posłuchaj reportażu Cezarego Galka.

OBARA
 

Opowieść o nurku i poszukiwaczu przygód Radosławie Obarze. Po 5-ciu latach wracamy do tematu.

Kilka lat temu postawił całe miasto Głogów na nogi odkrywając w Odrze 250-kilową bombę lotniczą, która mogła i dziś być zagrożeniem dla przepływających jednostek. Odkrywanie pamiątek historii nie jest dla bohatera reportażu przypadkiem. Radosław Obara jest nurkiem o wysokich kwalifikacjach zawodowych (nurek techniczny), ale pływanie od dzieciństwa jest przede wszystkim pasją, treścią jego życia wypełniającą je w sposób całkowity.

To właśnie ciekawość odkrywcy skłaniała do eksploracji głogowskich pamiątek historii, a później do zdobywania co raz to wyższych kwalifikacji. Nurkowanie w Bałtyku, jaskiniach czy zalanych sztolniach było naturalną drogą Radka i tak jest do dziś, choć chętnie nurkuje w Głogowie, Sławie innych miejscach w regionie, aby podążając śladem dziecięcych marzeń, dziś już profesjonalnie odkrywać historie regionu, w którym się wychował. Obok artefaktów pod wodą odnajduje ciszę, która jest magiczna, jakby z innego świata. W ciszy zawieszony próbuje odnaleźć siebie.

Po audycji rozmowa z bohaterem po 5-ciu latach jakie upłynęły od nagrań w Głogowie.

Posłuchaj reportażu.

Rozmowa telefoniczna z bohaterem po powtórnej emisji reportażu.

Podczas nagrań i z albumu Radosława Obary.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku