°C

Viki Gabor – „Getaway (Into My Imagination)”

 

Viki Gabor, która szturmem weszła na polską scenę muzyczną, prezentuje swój debiutancki album „Getaway (Into My Imagination)”, który nie tylko pokazuje przekrój możliwości wokalnych artystki, ale także drogę jaką przeszła, by stać się jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia.
Płyta Viki Gabor w 17 playlistach New Music Friday w Spotify: Czechy
i Słowacja, Turcja, Grecja, Izrael, Japonia, Włochy, Malezja, Wietnam, Tajwan, Islandia, Singapur, Filipiny, Tajlandia, Indonezja, Szwecja, Dania i
Polska

Kiedy 1,5 roku temu, w lutym 2019 roku, 11-letnia wtedy Viki została finalistką programu „The Voice Kids”, w finale przegrywając z AniKą Dąbrowską, niewielu spodziewało się, że jej kariera potoczy się w tak zawrotnym tempie. Viki udowadnia jednak, że warto walczyć o swoje i nigdy się nie poddawać w drodze do spełniania swoich marzeń. Urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii i mieszkająca na co dzień w Polsce w ukochanym Krakowie Viki ma dopiero 13 lat, a już pokazuje, że nie istnieje dla niej słowo „nie”, oraz że z talentem, uporem i ciężką pracą można osiągnąć prawdziwy sukces bez względu na wiek.
Po wydaniu swojego debiutanckiego singla „Time” Viki stanęła do walki o reprezentowanie naszego kraju w konkursie Eurowizji Junior 2019. Wokalistka została wybrana drogą eliminacji w programie „Szansa na Sukces Eurowizja Junior”. Wygrała – zarówno eliminacje, jak i sam konkurs, tym samym przechodząc do historii – jako druga z rzędu zwyciężczyni z Polski. Jej eurowizyjny singiel „Superhero” stał się nie tylko polskim (#1 AirPlay, TOP10 Spotify, 20 mln wyświetleń teledysku), ale także światowym hitem. Doczekał się również w pełni anglojęzycznej wersji. Sama Viki miała szansę zaprezentować się szerszej publiczności, nie tylko w trakcie konkursu, ale także w ramach trasy koncertowej w Anglii, towarzysząc zespołowi Bars and Melody jako gość specjalny.
Ten niebywały sukces nie pozostał niezauważony i zaraz po nim pojawił się, jak dotychczas najpopularniejszy na kanałach artystki (36 milionów wyświetleń!), singiel „Ramię w ramię” nagrany z legendą polskiej sceny – Kayah, która nie ukrywa swojego zachwytu nad talentem i dojrzałością młodziutkiej wokalistki. Jak sama mówi:
Viki nie jest z plasteliny. To jest bardzo ukształtowana dziewczyna. Ona wie, czego chce. Żyje swoją pasją. Powiem tak: są tacy, którzy śpiewają, bo chcą robić karierę i są tacy, którzy śpiewają, bo chcą robić muzykę. I wydaje mi się, że Viki należy właśnie do tych drugich. Ale kariera pójdzie za tym w parze!
Utwór w okamgnieniu stał się hitem tegorocznego karnawału, swoistym hymnem kobiecości oraz jednym z największych Girl Power Songów ostatnich czasów.
Viki doceniona została nie tylko przez innych artystów takich jak Kayah czy Blue Cafe, ale także przez Związek Producentów Audio-Video, który przyznał wokalistce aż 3 nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyków 2020, nazywanych polskimi nagrodami Grammy. Niestety przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną w kraju konkurs nie został rozstrzygnięty, a Viki nadal może się chwalić nominacjami w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Teledysk Roku i Utwór Roku.
Viki Gabor w udzielanych przez siebie wywiadach wielokrotnie podkreśla, że jej największym marzeniem jest zostanie międzynarodową gwiazdą jak jej idolka Ariana Grande. Jednak jest świadoma tego, że na wszystko przychodzi czas. W przypadku wokalistki – jej czas trwa, a ona doskonale wie, jak go wykorzystać! W ciągu ostatnich czterech miesięcy artystka wydała aż 4 anglojęzyczne utwory, udowadniając, że polscy wokaliści mają szansę zaistnieć na światowych playlistach streamingowych i radiowych, nie tylko europejskich, ale także w Indiach, Rosji czy Turcji.
Po odnoszącym sukcesy „Ramię w ramię” pojawił się utwór „Getaway”, napisany i skomponowany przez światowej sławy producentów odpowiedzialnych za hity takich artystów jak Zaraz Larsson czy Example. Teledysk do tego utworu – zrealizowany w kultowej lokalizacji 4 Aces Movie Ranch, gdzie klipy nagrywały m.in. Beyonce i Lady Gaga, odbił się szerokim echem w internecie i doczekał się wielu recenzji, głównie od twórców zagranicznych. Idąc za ciosem Viki zaprezentowała utwór „Forever and a Night”, który zadebiutował aż na 9 playlistach New Music Friday na całym świecie. Ostatnim singlem zaprezentowanym przed premierą debiutanckiego albumu jest utwór „Not Gonna Get It” w którym Viki nawiązuje do stylistyki lat 80.
Gabor jest nie tylko świetną wokalistką, ale także autorką tekstów. W maju 2020 roku zaprezentowała autorski utwór „Still Standing”, skomponowany wraz z siostrą Melisą, który wydany został na specjalnej składance wspierającej walkę służby zdrowia z pandemią koronawirusa.

Lista utworów: 

1.Getaway

2.Forever And A Night

3.Not Donna Get It

4.Afera

5.Flames

6.Guilty

7.Time

8.Superhero

9.Still Standing

10.Ramię W Ramię

11.That’s What She Said

12.Spotlight

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku