°C

Upamiętnienie ofiar „krwawej niedzieli”

Uroczystości w Hucie Pieniackiej, fot. Kamil Hypki
 

Dziś po godz. 14:05 w cyklu "Historie pisane na nowo" relacje z uroczystości w Żarach i zielonogórskiej Łężycy, gdzie upamiętniono wczoraj ofiary "krwawej niedzieli". 11 i 12 lipca minie 77 lat od kulminacji zbrodni wołyńsko-galicyjskiej, podczas której członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) zamordowali na Wołyniu i we wschodniej Galicji, według szacunków historyków, ponad 100 tysięcy Polaków - mężczyzn, kobiet i dzieci. Opowiemy też o nowej inicjatywie IPN, który udostępnił internetową Bazę Ofiar rzezi wołyńskiej. Znajduje się w niej ponad 17 tysięcy wpisów dotyczących ofiar, miejsc i okoliczności zbrodni.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku