°C

Umowa na nowe wozy bojowe dla OSP

Fot. A. Steciąg

18 jednostek ochotniczej straży pożarnej z całego województwa otrzyma wkrótce nowoczesne wozy bojowe. Pojazdy ratowniczo - gaśnicze o napędzie 4x4 trafią m.in. do Bledzewa, Bytnicy, Czerwieńska, Dobiegniewa, Połęcka, Pomorska i Trzebiela, gdzie będą wykorzystywane nie tylko do walki z pożarami, lecz także ze skutkami nawałnic czy powodzi.

Inwestycja kosztować będzie ponad 13 mln złotych, a pieniądze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i – jak przypomina Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego – nie jest to pierwsza tego typu inwestycja realizowana w naszym regionie m.in. przy wsparciu funduszy unijnych:

Dodajmy tylko, że dostawy nowych wozów bojowych dla 18 lubuskich jednostek OSP odbywać się będą w trzech transzach. Pierwsze pojazdy trafią do strażaków – ochotników w październiku, ostatnie pod koniec roku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.