°C

Umowa na nowe wozy bojowe dla OSP

Fot. A. Steciąg
 

18 jednostek ochotniczej straży pożarnej z całego województwa otrzyma wkrótce nowoczesne wozy bojowe. Pojazdy ratowniczo - gaśnicze o napędzie 4x4 trafią m.in. do Bledzewa, Bytnicy, Czerwieńska, Dobiegniewa, Połęcka, Pomorska i Trzebiela, gdzie będą wykorzystywane nie tylko do walki z pożarami, lecz także ze skutkami nawałnic czy powodzi.

Inwestycja kosztować będzie ponad 13 mln złotych, a pieniądze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i – jak przypomina Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego – nie jest to pierwsza tego typu inwestycja realizowana w naszym regionie m.in. przy wsparciu funduszy unijnych:

Dodajmy tylko, że dostawy nowych wozów bojowych dla 18 lubuskich jednostek OSP odbywać się będą w trzech transzach. Pierwsze pojazdy trafią do strażaków – ochotników w październiku, ostatnie pod koniec roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku