°C

Uczcij Dzień bez Telefonu Komórkowego. Bądź dziś offline

Fot. Envato
 

Dziś w kalendarzu Dzień bez Telefonu Komórkowego. Jak go uczcić? Może krótkim detoksem? To doskonała okazja, aby choć przez chwilę pozostać offline. Coraz częściej bowiem brak tego urządzenia w dłoni bywa odczuciem dysfunkcji u wielu z nas.

Współcześnie mówi się o zjawisku znanym jako FOMO, z angielskiego Fear of Missing Out. Jest to nic innego jak lęk przed tym, że ominie nas coś bardzo ważnego. Brak komórki często wywołuje poczucie niepewności.
O tym jak się ustrzec przed pułapkami współczesnych technologii oraz czy telefon i dziecko idą w parze z psychologiem z żarskiego Punktu Interwencji Kryzysowej rozmawiał Krzysztof Gonera:


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku