°C

U nas szczęścia nie było

W TWOJEJ SPRAWIE

Hospicjum perinatalne to wyjątkowe miejsce otaczające specjalistyczną opieką rodziny, w których u oczekiwanego dziecka stwierdzono wadę letalną w okresie prenatalnym. Zapewnia stałą i kompleksową pomoc od momentu diagnozy przez całą ciążę aż do porodu, a także opiekę paliatywną nad chorym dzieckiem po urodzeniu. Prowadzi wsparcie dla rodziców, wyjaśnianie im sytuacji oraz możliwych scenariuszy życiowych. Zapewnia pomoc psychologiczną oraz konsultacje lekarzy specjalistów, a także w razie potrzeby opiekę hospicyjną dla umierającego dziecka. Hospicjum perinatalne to całościowa wizja opieki nad matką, umierającym dzieckiem, jego ojcem i rodzeństwem.

Fundacja Centrum Rodziny zabiega o utworzenie takiego miejsca w Zielonej Górze.

wizualizacja 2 

hospicjum 

pism0

Hospicjum perinatalne pozwala nie tylko na godną śmierć śmiertelnie chorego dziecka, ale także na jego godne życie – czasami tylko w łonie matki, czasami też na świecie. I mimo, że życie to jest wyjątkowo krótkie (czasami nie trwa nawet godziny), traktowane jest z należytym szacunkiem – nikt w nie ingeruje, nikt nie próbuje go za wszelką cenę przedłużać. I co chyba najważniejsze – nikt nie kwestionuje jego istnienia i wartości. 
——-
Pierwsze hospicjum perinatalne powstało w Warszawie w 2006 r. Dziś jest ich 15.

 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku