°C

Tykająca bomba biologiczna w Mirocinie Dolnym?

 

Dziś w programie Radio Zachód Interwencje zajęliśmy się tematem składowiska odpadów w Mirocinie Dolnym pod Nową Solą.

Za rekultywację tego terenu, przeznaczonego docelowo pod rolnictwo, odpowiada firma Irreco. Zgodnie z prawem na składowisko powinny trafiać odpady nietoksyczne. Według mieszkańców, śmieci przywożone do Mirocina Dolnego mogą być trujące.

Urząd Marszałkowski chce przerwania rekultywacji tego terenu. Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn przekazał pismo w tej sprawie do starostwa powiatu nowosolskiego. Starosta odpowiedział, że ewentualną decyzję o zakończeniu rekultywacji może podjąć jedynie Urząd Marszałkowski.

Dziś na temat dalszego losu rekultywacji – branej przez wielu w cudzysłów – w Mirocinie Dolnym oraz przewożonych tam śmieci będą dyskutować:

  • ALINA SUWOROW – dziennikarka śledcza Telewizji Polskiej,
  • WALDEMAR WRZEŚNIAK – wicestarosta powiatu nowosolskiego,
  • KRZYSZTOF RACZYKOWSKI – sołtys Mirocina Dolnego,
  • przedstawiciel Społecznego Komitetu Mieszkańców Mirocina Dolnego,
  • WOJCIECH KONOPCZYŃSKI – zastępca lubuskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska,
  • JÓZEF GARBOŚ – prezes firmy Irreco sp. z o.o.

Program Radio Zachód Interwencje na żywo dziś, od 14:15, na 103 i 106 FM.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku