°C

„Trzy żywioły” – posłuchaj reportażu o historii i jubileuszu grupy SBB

PR OPOLE
 

Reportaż Piotra Moca, Witolda Sułka i Tomasza Wojtyłki.
Powodem powstania audycji zgłoszonej do tegorocznego konkursu SKARBY POLSKIEJ KULTURY NARODOWEJ był opolski jubileusz powstania legendarnej grupy SBB, którą uznano za najlepszy polski zespół rockowy 50-lecia.

Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski zrewolucjonizowali polski rock odciskając wyraźne artystyczne piętno i będąc inspiracją dla współczesnych sobie i następnych pokoleń muzyków. Reportaż wyprodukowany przez Polskie Radio Opole jest hołdem dla legendarnej grupy, która podczas ubiegłorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki świętowała jubileusz 50. lat obecności na międzynarodowej scenie muzycznej. O początkach i czasach obecnych grupy opowiedzą obok członków zespołu Stanisław Soyka, Natalia Sikora, Sebastian Riedel, Abradab i Tomek Makowiecki. W reportażu wystąpił także emerytowany górnik Jan Skowron, który od 25 lat jest pomocnikiem technicznym SBB. Emisja audycji była jedynym z elementów wydarzenia pod nazwą „50-lecie SBB. Wolność z Nami”.

Rozmowa Cezarego Galka z z pomysłodawcą i współautorem reportażu Piotrem Mocem, szefem rozgłośni Polskiego Radia w Opolu.

Posłuchaj reportażu. NACIŚNIJ

Piotr Moc z Józefem Skrzekiem podczas nadania nazwy SBB studiu PR Opole.

„Trzy żywioły" - posłuchaj reportażu o historii i jubileuszu grupy SBB | Radio Zachód

Próby i koncert jubileuszowy w Opolu (foto PR OPOLE).


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku