°C

„Teraz oczy widzą więcej”- reportaż Renaty Wcisło

Barbara Toczyska
 

Życie po życiu – tak może powiedzieć o swojej emeryturze Barbara Toczyska z Żagania. Kiedyś była nauczycielką, dziś jest  fotografką i podróżniczką. 

Od ponad 10-ciu lat zwiedza najdalsze zakątki świata – od Ameryki Południowej po Alaskę, Europę i Azję czy Nową Zelandię, z mężem, sama, z przyjaciółką i w większym gronie. Zawsze wraca z setkami zdjęć.                                                                                                                                                                     

Twierdzi, że dzięki fotografii widzi więcej. Choć pandemia pokrzyżowała część planów, to jednak niektóre się obroniły – luty spędziła robiąc zdjęcia w Laponii. W podglądaniu świata – tego odległego, podczas dalekich wypraw i bliskiego, sięgającego od Bobru po Ujście Warty oraz okolice, często towarzyszy jej mąż, Tomasz.

Pani Barbara swoją przygodę zaczynała w sekcji Żagańskiego Pałacu Kultury, dziś jest członkinią Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, ma za sobą konkursy i wystawy. Fotografia to również programy graficzne – poznanie ich to kolejna trudna umiejętność, ale są książki, kursy, jest Internet. W podglądaniu świata – tego odległego, podczas dalekich wypraw i bliskiego, sięgającego od Bobru po Ujście Warty oraz okolice, często towarzyszy jej mąż Tomasz.

W materiale zostały wykorzystane, za zgodą autora, fragmenty kompozycji Daniela Grupy.

Prace autorstwa Barbary Toczyskiej.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku