°C

Nikt talentów nie sieje. Talenty się rodzą

Fot. Adam Żyworonek
 

Koncertem laureatów zakończył się w Żaganiu XXIV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czernej-Stefańskiej. Przesłuchania młodych muzyków trwały trzy dni.

Lubuskie reprezentowało 7 młodych pianistów z Żagania, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego.  A byli to:

1. Dawyd Omelchenko ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim, z klasy Mariny Rusak.  Dawyd zdobył wyróżnienie w grupie I.

2. Adam Woźniak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze, z klasy Renaty Lato. Adam zdobył wyróżnienie w grupie I.

3. Kacper Łyczkowski z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze, z klasy Iwony Ochniowskiej, Kacper zdobył wyróżnienie w grupie II.

4. Bruno Pałys ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim, z klasy Małgorzaty Raminiak, Bruno zdobył miejsce III w grupie II.

5. Nikodem Zalewski ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim, z klasy Mariny Rusak.

6. Martyna Koman z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Żaganiu, z klasy Waldemara Wolskiego.

7. Aleksandra Ledwoch z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Żaganiu, z klasy Waldemara Wolskiego.

Jury, złożone z wybitnych profesorów Akademii Muzycznych w Polsce podkreślało, że poziom turnieju jest bardzo wysoki, a laureaci poprzednich edycji to cenione obecnie w świecie muzycznym nazwiska.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z turnieju: 

Organizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji Artystycznej przy współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Żaganiu oraz Rady Rodziców, miasta Żagań, Żagańskiego Pałacu Kultury.

Patronat medialny objęło m.in. Radio Zachód.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku