°C

„Tablica”- reportaż Dominika Gila, Grand Prix KRRiT w niedzielę po 9.00

POLSKIE RADIO LUBLIN
 

W programie prezentacja reportażu i rozmowa Cezarego Galka z jego autorem Dominikiem Gilem.

16 października 2019 r. podczas jubileuszowej XV Gali Polskich Reportażystów „Melchiory 2019” wiceprzewodnicząca KRRiT Teresa Bochwic wręczyła nagrodę Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji im. Witolda Zadrowskiego za najlepszy reportaż radiowy 2019 roku. Werdyktem jury konkursu w którym zasiadał również autor tego cyklu jednogłośnie nagrodzony został Dominik Gil z  Polskiego Radia Lublin za reportaż  pt.„Tablica”.

Bronisław Wilgos pseudonim „Wilk” – żołnierz podziemia niepodległościowego ziemi hrubieszowskiej, po wojnie był pierwszym komendantem posterunku Milicji Obywatelskiej w Dubience, delegowanym do tej funkcji przez Armię Krajową. Zamordowany został w niejasnych okolicznościach, a ten fakt wykorzystany przez peerelowska propagandę. Po latach ma szansę na rehabilitację, paradoksalnie dzięki procesowi dekomunizacji.

Foto: PR LUBLIN

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku