°C

Sztuka i skandal

RADIOWIECZÓR

Okładka książki Tamara Łempicka. Sztuka i skandal

Laura Claridge  wykonała tytaniczną pracę, gromadząc materiały do tej książki, a potem pisząc o życiu i twórczości ekscentrycznej malarki, która już w młodości owiana była legendą. 
Odtworzenie prawdziwych losów Łempickiej to niełatwa sztuka, gdyż wokół artystki narosło wiele plotek i mitów, a ona sama nigdy nie ułatwiała pracy biografom, bo słynęła z przeinaczania faktów w swoim życiu i z podawania zmyślonych informacji.
Autorka opisała życie malarki w sposób żywiołowy, odpowiadający stylowi życia Łempickiej. Dużo tu szczegółów i anegdot, nieraz szokujących, ale udokumentowanych.

Całość ubarwiona jest fotografiami i kopiami najbardziej znanych obrazów Łempickiej. 

 Autorce udało się stworzyć interesujący portret kobiety pełnej sprzeczności, utalentowanej, pracowitej, wyzwolonej…

To najdroższy obraz polskiego artysty. Za ile został sprzedany? - To najdroższy polski obraz. Za ile został sprzedany?

Oto „La Musicienne” Obraz Łempickiej z 1929 r.  W 2018 , w Nowym Jorku sprzedano go za prawie 10 mln dolarów. To najdroższe polskie dzieło na rynku.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka