°C

Szpital w Zielonej Górze ma nowoczesną pracownię hemodynamiki

Fot. A. Steciąg
 

Zaledwie pół roku trwała budowa nowoczesnej pracowni hemodynamiki, jaka powstała w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Pracownię otwarto na parterze budynku głównego, w miejscu, gdzie kiedyś znajdowały się pomieszczenia dyrekcji. Teraz stoją tam dwa ultranowoczesne angiografy, na których wykonywane będą zabiegi naczyniowe, ratujące zdrowie i życie pacjentów po zawałach czy udarach. Wszystko kosztowało 10 mln zł i – co ciekawe – zostało całkowicie sfinansowane przez szpital, bez wkładu własnego samorządu województwa…

Pierwsi pacjenci skorzystają z nowej pracowni od 1 lipca, a już dziś mogli ją obejrzec dziennikarze i zaproszeni goście, których witała na miejscu rzeczniczka szpitala Sylwia Malcher-Nowak:

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku