°C

Sześcioro wyróznionych Lubuskim Samarytaninem.

Fot. Marek Turowski.

Sześć osób zostało wyróżnionych statuetką Lubuski Samarytanin. Reprezentują oni instytucje i pracowników, a także wolontariuszy lubuskiej służby zdrowia, którzy na co dzień leczą ludzi oraz w sposób bezinteresowny opiekują się chorymi. Wybrani zostali przez kapitułę powołaną przez księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego. Uroczysta gala odbyła się w minioną sobotę, w Nowosolskim Domu Kultury. Wcześniej w kościele Św. Józefa Rzemieślnika została odprawiona uroczysta msza święta.

W kategorii instytucje wyróżnione zostało Stowarzyszenie Syndrum z Zielonej Góry i Stowarzyszenie Brata Krystyna z Gorzowa. 

W kategorii pracownicy służby zdrowia statuetki otrzymali lekarze Włodzimierz Janiszewski z Zielonej Góry i Jacek Zajączek z Gorzowa. Natomiast Anna Budynek i Ludwika Kaczmarczyk zostały wyróżnione w kategorii wolontariusze. Relacja Marka Turowskiego.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.