°C

Szefowa „Watry” z medalem od prezydenta!

Fot. A. Steciąg
 

Prezydent Andrzej Duda uhonorował założycielkę Zespołu Górali Czadeckich "Watra" z Brzeźnicy. Jadwiga Parecka, jako pierwsza mieszkanka gminy, otrzymała dziś Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

To swego rodzaju nagroda za rozwój i kultywowanie od 50 lat kultury ludowej w województwie lubuskich, gdzie przybyli po zakończeniu wojny potomkowie dawnych Bukowińczyków, nazywanych także góralami czadeckimi. Centrum tej wyjątkowej kultury od 1969 roku była gmina Brzeźnica, gdzie działa obecnie 6 zespołów ludowych skupiających kilkaset osób w różnym wieku.

Nad wszystkimi czuwa Jadwiga Parecka, która na sesji Rady Gminy odebrała dziś z rąk wicewojewody Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości:

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku