°C

Sybiracy z Żagania mają nowy krzyż pamięci

Fot. A. Steciąg
 

Na cmentarzu komunalnym w Żaganiu odsłonięto dziś uroczyście nowy Krzyż Sybiraków. Poprzedni, drewniany krzyż, ustawiony w tym samym miejscu ponad 20 lat temu, był już bardzo zmurszały i wymagał wymiany.

Od kilku lat starała się o to Maria Jastrzębska, przewodnicząca żagańskiego Związku Sybiraków, która zmarła niedawno, nie doczekawszy dzisiejszego odsłonięcia. Wspominano ją jednak bardzo często w trakcie dzisiejszej uroczystości, na której pojawili się przedstawiciele władz miasta i powiatu, harcerze, kombatanci, uczniowie żagańskich szkół, a przede wszystkim sami Sybiracy – bardzo cieszący się z nowego krzyża:

 

Przypomnijmy, że dziś obchodzimy Dzień Sybiraka – święto ustanowione w 2004 roku w rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Od 2013 roku Dzień Sybiraka jest świętem państwowym.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku