°C

ŚWIĘTA Z REPORTAŻEM „Rodzi się nadzieja…- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

pixabay
 

Święta to obok doznań religijnych i tradycji czas spotkań rodzinnych. Chcemy te wyjątkowe chwile spędzić w towarzystwie najbliższych, w ciepłej i bezpiecznej domowej atmosferze. Często jednak dzieje się inaczej.

Z różnych powodów przychodzi je spędzać poza domem rodzinnym. Ale pomimo, że los stawia często przed niektórymi bariery z pozoru nie do pokonania, człowiek upada i podnosi się by z nadzieją iść dalej przed siebie. Tak jak w przypadku bohaterów reportażu. W katolickim ośrodku ANASTASIS w Strychach  prowadzona jest terapia i readaptacja młodych ludzi uzależnionych od środków psychoaktywnych. Pomaga się tu zagubionym uwolnić się od nałogów oraz przygotować do samodzielnego, odpowiedzialnego życia.  Nad młodzieżą czuwa zespół doświadczonych i kompetentnych terapeutów, psychologów i pedagogów oraz lekarze doświadczeni w leczeniu z uzależnień. Najważniejsza jest jednak panująca tam atmosfera. Poczucie bezpieczeństwa, szacunku do drugiego człowieka i nadzieja, która rodzi się powoli, ale pomaga wrócić do normalnego życia.

Reportaż został nagrany przed pandemią podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w roku ubiegłym. Po emisji rozmowa z szefową ośrodka Elżbietą Kalmus z której dowiedzieliśmy się co zmieniało się tam przez 12 miesięcy.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku