°C

Świdnica i inne gminy tworzą komunikację powiatową

Fot. A. Steciąg

Lubuskie gminy biorą sprawy w swoje ręce i tworzą własną komunikację autobusową...

Od początku września na terenie Świdnicy działa Zielonogórska Komunikacja Powiatowa. Spółka, utworzona przez Zielonogórski Związek Powiatowo – Gminny, dysponuje pięcioma autobusami marki IVECO, które służyć będą do transportu uczniów do szkół, a także przewozu mieszkańców na terenie całej gminy.

W planach jest również zakup kolejnych pojazdów i uruchomienie dalszych połączeń, m.in. na terenie pozostałych gmin tworzących związek, takich jak np. Czerwieńsk, Zabór czy Nowogród Bobrzański:

 

Dodajmy, że bilet na pojedynczy przejazd autobusem Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej kosztuje 4 zł. Szczegółowy rozkład jazdy ZKP można znaleźć na stronie internetowej gminy Świdnica w zakładce „komunikacja”.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.