°C

Świdnica i inne gminy tworzą komunikację powiatową

Fot. A. Steciąg
 

Lubuskie gminy biorą sprawy w swoje ręce i tworzą własną komunikację autobusową...

Od początku września na terenie Świdnicy działa Zielonogórska Komunikacja Powiatowa. Spółka, utworzona przez Zielonogórski Związek Powiatowo – Gminny, dysponuje pięcioma autobusami marki IVECO, które służyć będą do transportu uczniów do szkół, a także przewozu mieszkańców na terenie całej gminy.

W planach jest również zakup kolejnych pojazdów i uruchomienie dalszych połączeń, m.in. na terenie pozostałych gmin tworzących związek, takich jak np. Czerwieńsk, Zabór czy Nowogród Bobrzański:

 

Dodajmy, że bilet na pojedynczy przejazd autobusem Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej kosztuje 4 zł. Szczegółowy rozkład jazdy ZKP można znaleźć na stronie internetowej gminy Świdnica w zakładce „komunikacja”.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku