°C

Światowy Dzień Ubogich w Caritas

Fot. A. Steciąg
 

Od trzech lat wierni kościoła katolickiego obchodzą w listopadzie Światowy Dzień Ubogich.Stało się tak z inicjatywy papieża Franciszka, który chciał w ten sposób zwrócić uwagę, że biedni, głodujący i potrzebujący są wśród nas i nie są żadną patologią czy marginesem...

Pomaganiem ubogim i potrzebujących zajmuje się od wielu lat m.in. Caritas diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. Dzisiaj, z okazji III Światowego Dnia Ubogich kilkudziesięciu podopiecznych organizacji zaproszono na wspólny posiłek, który poprzedzała msza św. odprawiona przez dyrektora diecezjalnej Caritas ks. Stanisława Podfigurnego:

Dodajmy, że podczas uroczystych obchodów III Światowego Dnia Ubogich w Watykanie papież Franciszek przypomniał w swoim orędziu, że „bezdomni nie są numerami, tylko osobami, którym trzeba wyjść na spotkanie”.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku