°C

Świat nabiera sensu, gdy Julka ratuje Tao

Julia Kaszuba_fot.archiwum rodzinne
 

W dniu urodzin otrzymała niezwykły prezent -Tao - uratowanego przed rzeźnią konia. Niedawno zauważyła pod sklepem czarno-białego kota, który błąkał się tam od jakiegoś czasu. Natychmiast zaczęła działać, żeby znaleźć mu dom. Dom dla adoptowanego chomika powstawał długo, bo już wiedziała, że zanim stworzy dom, musi znać potrzeby zwierzęcia.

Może zostanie weterynarzem? A może sama, gdy będzie dorosła, założy fundację, która pomoże naszym braciom mniejszym? Na razie Julia ma 12 lat, głowę pełną pomysłów a serce wypełnione wrażliwością i ogromną empatią.

Julia Kaszuba – najmłodszy gość magazynu Między Nami Zwierzętami – opowie o swoim zwierzyńcu, miłości do zwierząt i ogromnym wsparciu rodziców – Joanny i Piotra, którzy będą Julce towarzyszyli podczas audycji.

Posłuchaj rozmowy z Julią i jej rodzicami – Joanną i Piotrem:

Po 21:15  w stałym cyklu ” Co w kocie piszczy”,  pojawi się Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka kotów i autorka książek, która jako dziecko nie znosiła kotów a to wynikało z tego, że kompletnie ich nie rozumiała….

O dzieciach i kotach? W różnych aspektach… Jak dzieci mogą się kotem opiekować, żeby kot nie chował się przed dziećmi? Czy kot zagraża niemowlakowi? Jakie stereotypy krążą o kotach? Dlaczego padają najczęściej ofiarą kocich oprawców? Posłuchaj podcastu:

 

21:45 „Opowieści dzikiej treści”, czyli historie o żurawiach i przyrodzie fotografa i edukatora ze Wschowy – Piotra Dziełakowskiego.

O bieliku:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku