°C

Zwierzęta potrzebują super bohaterów

Zielonogórskie Schronisko dla Bezdomnych zwierząt Sylwia Dobek i Iwona Hylewska fot. M.Nabel-Dybaś
 

Atmosfera w zielonogórskim schronisku dla zwierząt nie jest dobra. Pracownicy i wolontariusze czekają z obawą na rozstrzygnięcie konkursu na prowadzenie schroniska, który ogłosił Urząd Miasta. Boją się, że duża część z nich utraci pracę a zwierzęta nie będą miały dobrej opieki. Mimo to pracują, działają i wydają kolejną edycję kalendarza z super bohaterami.

„… i tylko coś w ludziach pęka, gdy mając w pamięci te wszystkie miesiące i lata, okazuje się, że dla osób, które powinny dawać przykład dbania o dobrostan bezdomnych zwierząt, które powinny dążyć do podnoszenia jakości ich życia w schronisku, tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia.  „Jak się nie podoba, to nara”. Kto teraz poprowadzi nasze schronisko?
Czy urzędnicy również okażą się superbohaterami zwierząt…?”  –  napisała na stronie Przyjaciele Zwierząt ze Schroniska w Zielonej Górze behawiorystka Inicjatywy dla Zwierząt Iwona Hylewska, która jest inicjatorką kolejnej edycji kalendarza o super bohaterach. Jedną z bohaterek kalendarza jest Sylwia Dobek, wieloletnia pracownica schroniska, która pełniła także funkcję kierowniczki. 

______________________________________________________________________________

Czy możemy całkowicie zaufać naszemu psu? Jak budować relację między psem a dzieckiem? Jak pracować z ofiarami pogryzień? 

Beata Karpeta, behawiorystka na licencji Victorii Stilwell, od lat w pracy z psami zwraca szczególną uwagę na komfort psa oraz odpowiedzialność człowieka za posiadane zwierzę. Do rozmowy z behawiorystką skłoniła mnie kolejna tragedia, tym razem zakończona śmiercią 11-letniego chłopca pogryzionego przez psa kolegi, u którego dzieci bawiły się pod nieobecność rodziców. 

_____________________________________________________________________________

„Co w kocie piszczy?” – czy kot rzeczywiście chodzi własnymi ścieżkami? Ile w tym prawdy a ile kreacji? Czy kot to rzeczywiście zwierzę zupełnie niezależne od człowieka? Na pytania odpowie Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka i znawczyni kotów. 

Piotr Dziełakowski, filmowiec i edukator buduje czatownię. Co tym razem zobaczył przez małe okienko swojego leśnego domu? 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku