°C

Strefa Młodych – Przerwany Marsz i Tydzień Patriotyczny

fot. Łukasz Brodzik

W przededniu 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę w Strefie Młodych rozmawialiśmy o Przerwanym Marszu – akcji mającej, której intencją jest, aby młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny, udali się do szkół na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny ma dokończyć ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

Ponadto w czasie audycji poruszyliśmy temat Tygodnia Patriotycznego – corocznej akcji upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości. Gośćmi dzisiejszej audycji byli harcerze z XIII Świebodzińskiej Drużyny Harcerzy „Sten” im. HmRP Stanisława Sedlaczka:

Wiktor Wójtowicz – przyboczny

Paweł Salej – drużynowy

Marek Wojdan – instruktor Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Klub 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej 

oraz

prof. Jacek Kurzępa – harcmistrz, instruktor, poseł na Sejm Rzeczypospolitej, inicjator akcji Przerwany Marsz

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku