°C

Strefa Młodych: Młodzi o św. Janie Pawle II

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

W Strefie Młodych dziś m.in.:

– fragment rozmowy, jaką przeprowadzili studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z dr Dorotą Narewską – autorką książki „Dziennikarstwo jak kapłaństwo, z perspektywy teologii mediów Jana Pawła II”, dziennikarką, wykładowcą UPJPII, Lubuszanką pochodzącą z Zielonej Góry;

– rozmowa z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej o roli, jaką odgrywa Jan Paweł II w życiu młodych ludzi; biorą udział:

Oliwia Tomków, Julia Pyżyńska, Kornel Myczko, Kacper Dziok, Agnieszka Wojnarowicz;

– reportaż „Kalwaryjskie dróżki” Ewy Szkurłat (Radio Kraków) – opowieść o wiernych, którzy w niedzielę, następnego dnia po śmierci papieża, wyruszyli na kalwaryjskie dróżki, aby modlić się w intencji Jana Pawła II. O to ich kiedyś prosił, podczas swoich pielgrzymek. Spotkali się w miejscu dla Jana Pawła II szczególnym – tam przychodził i modlił się jako dziecko, kleryk i kardynał.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku