°C

Strażacy z OSP dostaną nowe wyposażenie ochronne

A.Dobosiewicz
 

Hełmy, mundury ochronne, buty - to tylko część sprzętu, jaki trafi wkrótce do 32 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w całym regionie.

Zakupy będą możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa lubuskiego, który przeznaczył na ten cel 30 tys. złotych. Mimo, iż pojedyncza dotacja mogła wynieść maksymalnie 10 tys. złotych, czyli – wydaje się, że niezbyt dużo – to i tak zainteresowanie tego typu wsparciem było bardzo duże.

Na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski wpłynęło aż 110 wniosków z całego regionu, z czego 1/3 otrzymała dofinansowanie:

 

Dodajmy, że strażacy – ochotnicy z naszego regionu korzystają też aktywnie z funduszy unijnych. Dzięki tym środkom udało się zakupić m.in. 19 nowych wozów bojowych, a także wyposażyć wiele jednostek OSP w niezbędny sprzęt.

Kolejne tego typu zakupy planowane są także w przyszłym roku.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku