°C

Sterylny świat nie istnieje

Z.Zawada fot. archiwum/facebook
 

- Nie ma sterylnego świata - mówi Doktor Zbigniew Zawada, biolog i miłośnik naczelnych, wykładowca w Zespole Szkół Przyrodniczo - Technicznych CKU, z którym porozmawiamy o tym skąd biorą się patogeny i jak przenikają do świata ludzi?

Patogeny, które zmieniają świat, wpływają na życie ludzi i zwierząt na Ziemi, na codzienne wybory  – skąd się biorą ? Czy tylko ze świata zwierząt? Jaka jest przyczyna pojawienia się danego patogenu? Czy wystarczy zjeść zwierzę?

Z Doktorem Zbigniewem Zawadą, biologiem, porozmawiamy o chorobach przenoszonych przez zwierzęta, emocjach i zasadach w czasach epidemii.

Posłuchaj podcastu:

O 20:45 doktor Maciej Koliński z Przychodni dla Zwierząt „Help” opowie o koronawirusie w odniesieniu do zwierząt. W ostatnim czasie pojawia się wiele informacji, także tych niepotwierdzonych, które wprowadzają niepokój o los naszych braci mniejszych w czasie epidemii. 

Rozmowa z weterynarzem Maciejem Kolińskim:

21:20 Małgorzata Biegańska-Hendryk –  o opiece nad kotem w czasach epidemii – czyli jak zadbać o siebie i zwierzaka, by wszyscy byli bezpieczni?

Podcast z Małgorzatą Biegańską-Hendryk:

21:45 „Opowieści dzikiej treści”  z czatowni nadaje miłośnik żurawi – Piotr Dziełakowski.

Z puszczykiem i żabami moczarowymi…

 

Emisja 18 marca 2020, godzi. 20:00 – 22:00

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku