°C

Średniowieczne machiny wojenne

foto: Michał Szott
 

W sobotę, przez chwilę, strzelczanie mogli poczuć się, jakby cofnęli się w czasie do epoki średniowiecza. To za sprawą wydarzenia, którego organizatorem był Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich.

W strugach deszczu, na skwerze przy Baszcie Czarownic, miała bowiem miejsce prezentacja machin oblężniczych – trebusza i katapulty. Były także stylizowane namioty i „średniowieczny” plac zabaw dla dzieci. Wszystkie chętne dzieci mogły m.in. zbijać kręgle na beczce, układać piramidy z drewnianych krążków czy otrzymać odcisk miejskiej pieczęci i okolicznościową monetę.  Nowa atrakcja turystyczna  będzie służyć także do edukacji regionalnej. 

A na odbiorze machin był Adam Król

Twórca machin: Piotr Mroczka, cieśla z miejscowości Lubenia z województwa podkarpackiego.

Średniowieczne machiny wojenne Radio Zachód Średniowieczne machiny wojenne Radio Zachód Średniowieczne machiny wojenne Radio Zachód Średniowieczne machiny wojenne Radio Zachód Średniowieczne machiny wojenne Radio Zachód Średniowieczne machiny wojenne Radio Zachód Średniowieczne machiny wojenne Radio Zachód Średniowieczne machiny wojenne Radio Zachód

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku