°C

Sprawy Mościc ciąg dalszy

fot. Zbigniew Bodnar

Mościce w gminie Witnica to niewielka i nie najbogatsza miejscowość, która znana jest przede wszystkim z parku dendrologicznego.

Starą i zniszczoną szkołą podstawową i terenem wokół, zajmowało się Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze „Ziemia Gorzowska”. Turyści – pasjonaci, ze swoich wypraw , przywozili pojedyncze sadzonki drzew i krzewów z różnych części i gór świata, np. z Alp, Andów, Himalajów, Gór Skalistych czy polskich Tatr. Z czasem te drzewa i krzewy zaczęły tworzyć w Mościcach coś niespotykanego gdzie indziej. Ale od ponad roku wokół bazy PTTK zaczęła robić się nieprzyjemna atmosfera. Jest jednak bardzo widoczna szansa, by teren bazy turystycznej nie został zmarnowany. Dziś w Mościcach planowane jest spotkanie przedstawicieli powiatu gorzowskiego z radnymi miasta i gminy:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka