°C

Sprawy Mościc ciąg dalszy

fot. Zbigniew Bodnar

Mościce w gminie Witnica to niewielka i nie najbogatsza miejscowość, która znana jest przede wszystkim z parku dendrologicznego.

Starą i zniszczoną szkołą podstawową i terenem wokół, zajmowało się Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze „Ziemia Gorzowska”. Turyści – pasjonaci, ze swoich wypraw , przywozili pojedyncze sadzonki drzew i krzewów z różnych części i gór świata, np. z Alp, Andów, Himalajów, Gór Skalistych czy polskich Tatr. Z czasem te drzewa i krzewy zaczęły tworzyć w Mościcach coś niespotykanego gdzie indziej. Ale od ponad roku wokół bazy PTTK zaczęła robić się nieprzyjemna atmosfera. Jest jednak bardzo widoczna szansa, by teren bazy turystycznej nie został zmarnowany. Dziś w Mościcach planowane jest spotkanie przedstawicieli powiatu gorzowskiego z radnymi miasta i gminy:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.