°C

Jak oceniamy spór wokół ratyfikacji Krajowego Planu Odbudowy?

Fot. PAP/Rafał Guz
 

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. ratyfikacji decyzji o systemie zasobów własnych UE. Dziś odbędzie się uroczysta ratyfikacja dokumentu.

Tym samym kończy się etap dopinania formalności, a już wkrótce zaczniemy wydawać środki, które pozwolą przeciwdziałać skutkom pandemii i realizować wspólnotowy budżet w kolejnej perspektywie finansowej.

Podjęciu decyzji o ratyfikacji towarzyszył polityczny spór i zaskakujące zwroty akcji, do których dochodziło w polskim parlamencie. W sejmowym głosowaniu, zdawało by się najbardziej pro europejska partia, jaką jest Platforma Obywatelska, wstrzymała się od głosu, a Lewica głosowała wspólnie z politykami Zjednoczonej Prawicy.

Senat, który pod przewodnictwem marszałka Grodzkiego maksymalnie przeciągnął procedowanie dokumentu zapowiadając wprowadzenie preambuły, ostatecznie nie przyjął zmian, bo opozycyjnej większości zabrakło głosów.

W Otwartym Mikrofonie pytamy Państwa o ocenę sporu wokół ratyfikacji decyzji, która pozwoli uruchomić Krajowy Program Odbudowy oraz o to jakie nadzieje wiążemy z absorpcją środków? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze. 

 

 
 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku