°C

„Śladami marzeń- reportaż Izabeli Patek

Patek
 

Premiera w środę po 18.00

Jerzy Zgłobicki od dzieciństwa pasjonował się podróżami. Czytał przygodowe książki m.in. o Tomku Wilmowskim, a 40 lat temu wyjechał z Polski na emigrację. Najpierw do Austrii, stamtąd do Republiki Południowej Afryki, gdzie skończył studia i pracował inżynier m.in. w kopalni złota i diamentów. Ożenił się, tam też urodziły się jego dzieci. Pokochał tamten kraj jak swoją  Ojczyznę. Po wielu latach zamieszkał w Wielkiej Brytanii.  Wykonywanie zawodu wiązało się z podróżami po świecie. Do Polski wrócił prawie po 40 latach. Spędza urlop w województwie lubuskim , który uważa za bardzo ciekawy region. Jednak zew przygody, umiłowanie podróży znów go wzywają. Wkrótce znów wyjeżdża do Afryki z którą nie potrafi się pożegnać.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku