°C

Skąd wysokie poparcie dla Zjednoczonej Prawicy?

Otwarty Mikrofon
 

W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód analiza kondycji partii politycznych przez pryzmat preferencji wyborczych Polaków.

Z ostatniego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Ibris dla Rzeczpospolitej wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) z wynikiem 33,2 proc. Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 20,6%, Ruch Polska 2050 12,6%, a Lewica na 7,7%. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja z ponad 6% poparciem oraz Koalicja Polska – PSL z 5%.

Dziś pytamy Państwa o to z czego wynika stabilne wysokie poparcie rządzącej prawicy? Dlaczego żadne z opozycyjnych ugrupowań, nawet to największe, nie jest w stanie przebić się na pozycję lidera? Na ile wynik jest stałą tendencją, a na ile jest związany z ostatnimi wydarzeniami politycznymi i społecznymi? Pyta Janusz Życzkowski.

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze na Facebooku i Twitterze.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku