°C

„Ścieżką w bok”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka.

P.Chadryczak

Rozpoczęły się wakacje. Przypomnę Państwu reportaż o pasji odkrywania, którego bohater udowadnia, że nie należy rezygnować z dziecięcych marzeń. Nie trzeba też wydawać pieniędzy na kosztowne wyprawy, aby odkrywać świat i przeżyć prawdziwą przygodę.

Zawsze interesowały go mapy. Gdy jako dziecko w latach siedemdziesiątych trafił na geodezyjną mapę najbliższej okolicy, zaskoczyła go jej dokładność i fakt, że wszystko co widać jest dokładnie na niej zapisane. Było tam też wiele szczegółów na co dzień niezauważalnych.  Chyba w każdym z nas jest dusza odkrywcy. Niestety, gdy dorastamy cecha ta przegrywa z codziennością. Ale czasem jest jednak inaczej.

Patryk Charydczak na co dzień jest pracownikiem jednej z zielonogórskich firm komputerowych. Godzinami siedzi przed ekranem i podobnie jak innym praca zabiera mu w tygodniu większość czasu. Wszystko zmienia się jednak w sobotę, gdy komputerową klawiaturę zamienia na mapy, rower i turystyczny sprzęt. Staje się odkrywcą, a pasja z dzieciństwa jest bodźcem do odwiedzania coraz to nowych miejsc. Ziemia lubuska, Sudety, Saksonia, Czechy, Słowacja,  Bieszczady… wszędzie tam jest wiele pasjonujących pamiątek historii; kamienne drogowskazy, krzyże pokutne, kamienie graniczne, obeliski i pomniki, tajemnicze naskalne ryty. Wszystko to ma swoją historię, którą warto poznać.

Podczas pieszych i rowerowych wypraw wielokroć okazywało się, że to co najciekawsze nie znajduje się na głównym szlaku, ale właśnie tuż obok. Swój komputerowy blog opisujący odkrycia nazwał więc „Ścieżką w bok”, a jego stale uzupełniana zawartość jest zachętą dla innych „odkrywców” i porcją bardzo ciekawej historycznej

WIĘCEJ

Posłuchaj reportażu.

Rozmowa po emisji audycji.

Z albumu Patryka.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka