°C

Rydwany ognia

Felieton polityczny
 

Wiele wskazuje na to, że runie kolejny mit. Mit o tym, jak piękne i sprawcze są samorządy. Mit będzie pękać w dwóch etapach. W pierwszym etapie będzie rujnowany podczas zbliżającej się kampanii wyborczej - samorząd zostanie zaprzęgnięty do rydwanu wyborczego totalnej opozycji. W rydwanie brakuje jednego koła, a dyszel jest złamany, ale zaprzęgnięte do niego zostaną samorządowe rumaki bojowe – Dulkiewicz, Trzaskowski, Rabiej, Brejza...

Rząd w odpowiedzi na dziarskie kłusy samorządowych dzianetów, przywoła z prokuratur twarde dane. Z nich dowiemy się o skali marnotrawstwa i korupcji z jaką mamy do czynienia w samorządach. Drugi etap upadku samorządowych mitów, rozegra się kiedy rzeka europejskich środków zamieni się w strumyczek. Ale to już temat na inny felieton.

W tak zwanym międzyczasie totalni, będący, jak to już jasno widać, wykonawcami planów wrogich Polsce, proponują za pomocą samorządów dokonać rozbioru Polski. Bo droga jaką wytyczył samorząd Gdańska, pokazuje, że można bezkarnie, pocztę nazwać postamt, a niemieckim albo francuskim podmiotom, sprzedać miejskie ciepłownictwo, wodociągi i kanalizację, po to aby w nagrodę dostawać suty jurgeld, w formie uczestniczenia we władzach tych samorządowych zagranicznych podmiotów.

Ja już się cieszę na rozwalanie mitów samorządowych. Bo to jedyna droga do walki ze skorumpowanymi prezydentami i burmistrzami. Wszak prokuratury i sądy są w każdym większym mieście w Polsce powiązane z władzami samorządowymi. Widzimy to w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie. Zaś sprawa samobójczej śmierci pewnej księgowej spółki miejskiej i zmuszania innej samorządowej urzędniczki do uznania pewnego samorządowca za inwalidę, skłania do baczniejszego przyglądania się samorządowi w Zielonej Górze.

Samorządowcy rządzący sobie dotąd, z dala od wielkiej polityki, wystawią się na publiczną ocenę. W ramach tej wojny, a będzie ona bezlitosna, zaś rząd i jego służby mają wiele argumentów. Małe szwindle i całkiem spore samorządowe przekręty zostaną w sporej masie ujawnione, a my jako wyborcy będziemy mieli większą jasność w temacie własnych samorządów oraz tego jak bardzo ludzie, zawiązani z Platformą Obywatelską, jako środowisko i grupa interesów, są uczciwi. I jestem tego pewien, krajobraz po tej bitwie będzie zasmucający, ale i oczyszczający.

W wojnie tej, zapowiadanej przez duet Schetyny i Lubnauer, wytoczone zostaną działa edukacji, zdrowia i lokalnych spraw socjalnych, szczególnie żłobków i przedszkoli oraz czystego powietrza i ochrony środowiska. Szrapnele tych spraw dadzą wiele rykoszetów, jako, że jakość edukacji i kwestia opieki nad dziećmi, to ewidentnie sprawa samorządów, które sobie nie radzą, ani z jakością edukacji, ani z wystarczającą liczbą żłóbków i przedszkoli. Podobnie jak nie radzą sobie z likwidacją smrodzących palenisk i organizacją utylizacji śmieci.

Zaręczam zatem, że dzięki wojnie wyborczej dowiemy się o samorządowej Polsce na tyle dużo, aby chcieć kastę samorządową poddać większej kontroli państwa i obywateli.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku