°C

Ruska mafia

RADIOWIECZÓR
 
Spowiedź rezydenta mafii ZSRR w Polsce w latach 90.
 
Brał udział w krwawych wojnach wschodnich gangów tzw. worów w zakonie. Był też żołnierzem walczącym w Azji Środkowej.  Nazar ps. Niedźwiedź. Opowiedział o tym Arturowi  Górskiemu w książce ‚Ruska Mafia”
Dzisiaj ukazała się w księgarniach. Wydawnictwo Prószyński i S-ka.
 
Znalezione obrazy dla zapytania Ruska mafia
Rozmowa z autorem o 20.30

18 odpowiedzi na “Ruska mafia”

  1. Dzisiejsza książka -Ruska Mafia – z całą pewnością nie jest nudna , aż bała bym się czytać , wyobraźnia podpowiada że to bardzo intrygująca ,krwista opowieść ,nawet prawdziwa może być . Fakty całkiem realnie się działy ,rzeczywistość tego świata brutalność , wyrafinowane formy walki o władzę nad prawem i człowiekiem .

  2. A ja sobie czytam też ciekawostki takie historyczne poszukiwanie skarbów ,artefaktów historycznych zagubionych w zamęcie II WŚ – w typie -złoty pociąg, Komnata Bursztynowa i wiele innych takich . Spokojna a jednak ciekawa , tylko trochę żal że nie ma możliwości prowadzenia poszukiwań w sposób zgodny z prawem . Obostrzenia w tej kwestii są tak szerokie że tylko ryzykanci mają odwagę i właściwie efekty tych poszukiwań są skrywane ,nie opłaca się przyznawać od odkryć i szczęścia na tej niwie , niestety.

  3. Włodzimierz Antkowiak – Złoty Pociąg i Tajemnice Skarbów Polski- autor prezentuje sposoby ,miejsca i możliwości na odnalezienie skarbów , czyli takich przedmiotów które mają wartość muzealną , materialną i to nie tylko dla Polski ale również dla innych krajów Europy tamtych czasów .

  4. W czwartek , ostatni była audycja Pani ,bardzo interesująca a szkoda bo chciałam skomentować a nie było jak 🙁 a słucham koncertu życzeń o 13 -stej , czasem kiedy czuję się mocna psychicznie 🙂 niestety Otwartego Mikrofonu . Kiedyś było inaczej , więcej muzyki wyciszającej emocje , tematy ważne na dany dzień z kalendarza lub interesujące tematycznie i prostsze w odbiorze . Było weselej ,teraz tylko polityka , mało jest tematów o pozytywnym wydźwięku , brak czegoś co uspokaja nastroje i tak bardzo nerwowego społeczeństwa ..

  5. Nowe siły ,młodzi dziennikarze chcą się wykazać ,ale ,ale jeszcze dużo muszą ćwiczyć ten -kontakt- z żywym odbiorcą , wiem ze to bywa trudne ale Państwo umieliście zapanować nad tymi emocjami dzwoniących i smuci mnie to że dzwonią same starsze osoby . Młodych głosów brak zupełnie ,jest tylko właściwie jedna opcja polityczna ,nie wiem czy to zamierzone ale jest to ze szkodą dla audycji .

  6. Mój -polonista- pewnie by zaraz ocenił styl wypowiedzi i błędy stylistyczne , ortograficzne ,interpunkcję ,na pół strony byłaby ocena wpisana ,ja rozczarowana bardzo ale myślę że właśnie o to chodzi by się nauczyć dobrze i czytelnie pisać . Za długie zdania piszę , niczym Andrzejewski w Bramach Raju , opowiadanie na czterdzieści pięć stron i tylko jedno zdanie , :)Pozdrawia serdecznie , może czyta 🙂

  7. Siostra mojej mamy , kopała uran w Śląskich kopalniach ,Kowary to takie dziwne miejsce ,klimat fantastyczny ,liczne sanatoria i szpitale leczące gruźlicę szalejącą po wojnie i gdzieś pod ziemią tunele drążone prze ludzi w skrajnych warunkach . Nie była tam długo bo w końcowym okresie istnienia tych kopalń , ale była tam .

  8. Nagrywano piosenki w celach charytatywnych ,dla Bangladeszu ,dla głodującej Afryki i współcześnie też są takie pomysły by wspierać różne formy szerokiej pomocy ! okazji i potrzebujących jak zawsze wiele . Pozdrawiam serdecznie , mam nadzieję że nie zanudziłam nadto ,dobranoc 🙂

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.