°C

„Rozmowa w piwnicy przy butelce wina”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

GALEK
 

Zielona Góra świętuje. Wielowiekowa tradycja w wydaniu współczesnym przykuwa uwagę nie tylko mieszkańców miasta. Wszyscy chcą się bawić, spróbować miejscowego wina, poczuć moc tradycji. Od pewnego czasu część z nich wiedziona ciekawością miejsca zgłębia tajniki historii, próbując dowiedzieć się czegoś o dawnych mieszkańcach Winnego Grodu.

Archeolog, kolekcjoner i pasjonat historii Zielonej Góry dr Bartłomiej Gruszka wspierany przez regionalną Fundację Tłocznia, której jest założycielem, Fundację Archeologiczną, Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej, wydał niedawno książkę o atelier fotograficznych, które tu kiedyś działały. To nie tylko album ze starymi zdjęciami. To ukazanie mieszkańców miasta w różnych jego zakątkach i okolicznościach ich życia. Większość zaprezentowanych w książce fotografii pochodzi z kolekcji autora. Bohater reportażu tu się urodził , a ciekawość miejsca sięga lat dziecięcych. Chce połączyć to co współczesne z świadectwem czasów minionych, aby poczuć się w pełni mieszkańcem tych stron.

Spotkaliśmy się w miejscu niezwykłym – jednej z wielu nieznanych szerzej współczesnym mieszkańcom miasta Zielonej Góry winiarskiej piwnic, która wcinając się w zbocze góry, zaskakuje rozmiarami i ciekawi historią. 

Posłuchaj reportażu.

Bohater reportażu na wystawie, podczas badań archeologicznych i nocnej prezentacji winiarskich akcentów Zielonej Góry.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku