°C

Roisi Braidotti

https://www.uu.nl/en/events/eventalk-rosi-braidotti-music-drugs-and-emancipation-on-bachs-coffee-cantate

Rosi Braidotti (1954) – współczesna filozofka feministyczna, jedna z głównych teoretyczek posthumanizmu (antyhumanizmu).

Braidotti postuluje „poza-fallocentryczny” sposób ujmowania podmiotu. Co oznacza takie rozumienie kultury, które reguł, wartości i przekonań nie ujmuje z męskiego punktu widzenia, nie uzurpuje sobie prawa do uniwersalności i powszechności – mówi prof. Lilianna Kiejzik. W książce „Po człowieku” Braidotti analizuje przenikanie się świata zwierząt, ludzi i maszyn, argumentując, że rzeczywistości tych nie można już od siebie dłużej oddzielać. To refleksja nad kondycją myślących i czujących istot w epoce, w której zanikają dotychczasowe podziały zorientowane na wyjątkowość człowieka w świecie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.