°C

Roisi Braidotti

https://www.uu.nl/en/events/eventalk-rosi-braidotti-music-drugs-and-emancipation-on-bachs-coffee-cantate
 

Rosi Braidotti (1954) – współczesna filozofka feministyczna, jedna z głównych teoretyczek posthumanizmu (antyhumanizmu).

Braidotti postuluje „poza-fallocentryczny” sposób ujmowania podmiotu. Co oznacza takie rozumienie kultury, które reguł, wartości i przekonań nie ujmuje z męskiego punktu widzenia, nie uzurpuje sobie prawa do uniwersalności i powszechności – mówi prof. Lilianna Kiejzik. W książce „Po człowieku” Braidotti analizuje przenikanie się świata zwierząt, ludzi i maszyn, argumentując, że rzeczywistości tych nie można już od siebie dłużej oddzielać. To refleksja nad kondycją myślących i czujących istot w epoce, w której zanikają dotychczasowe podziały zorientowane na wyjątkowość człowieka w świecie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku