°C

Reportaże z lasu – czy starczy nam wody?

M.Nabel-Dybaś koło "mnicha" fot. Ewelina Fabiańczyk
 

W magazynie "Między nami zwierzętami" spróbujemy zgłębić temat słodkiej wody, której zasoby kurczą się w dużym tempie.

Wielu z nas myśli, że dopóki w kranie leci woda to oznacza, że nie ma czego się bać. Być może tak jest, ale coraz więcej ludzi zakręca kran przy myciu zębów a posiadacze ogródków próbują złapać jak najwięcej deszczówki. Słowa na niewiele się zdadzą gdy woda wciąż jeszcze jest dostępna, ale gdy kolejne upalne lato zniszczy nasze zbiory, wysuszy ziemię, spali słońcem rośliny i odbierze kolejne centymetry wody w zbiornikach, wtedy problem jej braku zacznie być wszechobecny i bardzo dotkliwy.

W „Reportażach z lasu” wyruszymy na poszukiwania leśnych oczek, mokradeł, strumyków i źródełek. Dowiemy się dlaczego leśnicy zaczęli gromadzić w lasach wodę. Czemu naśladując naturę, niczym bobry, robią tamy i zastawki spowalniając jej przepływ?
Dowiemy się jaki związek z brakiem wody ma kornik ostrozębny? Przyjrzymy się z bliska niezwykłemu systemowi naczyń połączonych, którym najważniejszym życiodajnym elementem jest woda…

Bohaterami „Reportaży z lasu” red. Małgorzaty Nabel-Dybaś będą – Marta Wiler i Dorota Bogdańska z RDLP w Zielonej Górze, Michał Taszarek z Nadleśnictwa Torzym oraz Michał Szczepaniak z Nadleśnictwa Lipinki.

 

 

Po 21:15 jak co miesiąc konkurs przyrodniczy dla słuchaczy:

Na zakończenie jak zwykle spotkanie z Piotrem  Dziełakowskim;

 

24 kwietnia 2019r.
Godzina 20:00 – 22:00
magazyn „Między Nami Zwierzętami”
na antenie Radio Zachód na 103 i 106 FM


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku