°C

Remont kościoła w Lubięcinie

Fot. Marek Turowski.


W minioną sobotę, w Lubięcinie odbyła się uroczystość oddania do ponownego użytku zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zakończył się bowiem pierwszy etap remontu tego zabytkowego obiektu.

Jest to jedna z najstarszych świątyń na Ziemi Lubuskiej, która pochodzi z początku XIII wieku. W 1948 roku kościół przestał być użytkowany i od tego czasu popadał w ruinę. Prace remontowe, przy dużej pomocy państwa i samorządu gminy wiejskiej Nowa Sól, podjęła dwa lata temu wspólnota parafialna. Relacja Marka Turowskiego.
 
 
 
 
Do tej pory remont kościoła pochłonął milion dwieście tysięcy złotych. Dużą część kosztów stanowiła dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W planie rewitalizacji są prace konserwatorskie wewnątrz świątyni.
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.