°C

Rekord w ratowaniu ofiar udarów!

Fot. A. Steciąg
 

27 minut od przybycia na SOR do podania leku rozpuszczającego skrzep - tak rekordowo krótki czas udało się osiągnąć lekarzom z zielonogórskiego szpitala, którzy uratowali życie młodego mężczyzny z udarem mózgu.

Do tej pory podobne akcje ratunkowe trwały dwa, a nawet trzy razy dłużej. Teraz – jak mówią sami lekarze – odbywa się to na poziomie europejskim, o ile nie światowym…

Dodajmy, że każdego roku w Polsce ponad 60 tys. osób doznaje udarów mózgu. Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafia w tym czasie ok. pół tysiąca udarowców. Natomiast mężczyzna, którego w rekordowo krótkim czasie uratowali zielonogórscy lekarze, został już wypisany do domu w dobrym zdrowiu, bez żadnych skutków ubocznych udaru.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku