°C

Jaka powinna być reakcja na terrorystyczny akt Łukaszenki?

Otwarty MIkrofon. Fot. PAP/EPA/STRINGER
 

Białoruś dopuściła się aktu terrorystycznego. Białoruskie władze wymusiły wczoraj, na swoim terenie lądowanie cywilnego samolotu, by aresztować lecącego nim opozycyjnego dziennikarza Romana Pratasiewicza.

Aby skłonić pilotów do lądowania przekazano im nieprawdziwą informację, że na pokładzie może znajdować się bomba.

Zdaniem wielu osób, był to po prostu akt terrorystyczny a lecącemu z Grecji na Litwę boeingowi Ryanair w pewnym momencie towarzyszył białoruski myśliwiec z pełnym uzbrojeniem.

Ta bezprecedensowa sytuacja miała miejsce kilka dni po tym, gdy prezydent USA Joe Biden zapowiedział rozluźnienie sankcji w związku z budową rurociągu Nord Stream 2, który zacieśni energetyczną współpracę Rosji z Niemcami.

Wczorajsze wydarzenie jest kolejną eskalacją działań ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki, czującego mocne wsparcie ze strony Władimira Putina, który z kolei w Unii Europejskiej ma przyjaciół przede wszystkim w Niemczech.

Dlatego dziś pytamy Państwa: Jaka powinna być reakcja Unii Europejskiej i świata na ten terrorystyczny akt w wykonaniu reżimu Aleksandra Łukaszenki? Pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku