°C

Ratujmy jeżyki

Jeżyk Fot. Katarzyna Burak
 

Jeże coraz częściej widoczne są na działkach i w miastach, więc to dobra pora na przypomnienie jak dbać o te niezwykle pożyteczne ssaki. Katarzyna Burak, wiceprezes Inicjatywy dla Zwierząt, od lat pomaga jeżom, które leczone są w powstałym dwa lata temu szpitaliku.

Pod opiekę „Kasi od jeży” trafiała od lat masa kolczastych zwierzaków. Ogromne doświadczenie pozwalało otaczać je fachową opieką, odkarmiać, potem przystosowywać do życia na wolności, aż wreszcie zwracać je naturze. I właśnie dlatego 2 lata temu  powstał jeżowy szpital, który powołała do życia Inicjatywa dla Zwierząt wraz z jeżową mamą – Katarzyną Burak.

Ślepe maluchy pozostawione same sobie, bo matka nie wróciła do gniazda, do wykarmienia butelką co półtorej godziny; podrostki znalezione jesienią, zbyt małe żeby przeżyły zimę; dorosłe jeże po wypadkach, pogryzieniach albo spotkaniach z ludźmi, którzy postanowili je skrzywdzić – w audycji przypomnimy rozmowę z wiceprezes IDZ Katarzyną Burak, która swoją pomoc rozpoczęła od hodowli jeża pigmejskiego.

Jeżom można pomóc tutaj

pomoc jeżom/leczymy-zeby-zwrocic-naturze/

Podcasty do posłuchania

Cz.I

cz.II

cz.III

cz.IV

cz.V

_____________________________________________________________

Nagła śmierć pupila. Czasem zdarza się, że nasz pupil nagle odchodzi. Nie zawsze też udaje się znaleźć przyczynę śmierci zwierzęcia. Małgorzata Biegańska-Hendryk w cyklu  „Co w Kocie piszczy” podzieli się historią uratowanej kotki Grażyny, której nagła śmierć była zupełnym zaskoczeniem dla behawiorystki.  

Podcast

_____________________________________

Na koniec Piotr Dziełakowski, który od lat eksploruje bagna i tereny podmokłe wokół Wschowy. Jest znawcą żurawi, fotografem przyrodniczym i propagatorem pełnej szacunku postawy wobec zwierząt i natury.

Historia:

 

Emisja audycji 14 kwietnia 2021 od 20:05 do 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku