°C

Ratowniczki szukają zaginionych

Ewa Biegańska
 

Kobiet wciąż nie kojarzy się z ratowaniem, ale to właśnie kobiety - przewodniczki psów ratowniczych – Ewa Biegańska i Agata Przybylska - opowiedzą o szukaniu zaginionych, szkoleniu i więzi z psem.

Nie każdy nadaje się do grupy ratownictwa specjalistycznego. Człowiek, który chce ratować zaginionych, musi mieć charakter i być wytrwały a jego pies przejdzie długie i trudne szkolenie.

Od 4 lat przy Osp Jarogniewice działa Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Niewątpliwie coraz więcej kobiet trafia do takich grup. Są uparte, mają wiedzę i potrafią działać wspólnie. Ale wciąż jeszcze  ratownictwo specjalistyczne kojarzy się z mężczyznami. Dlaczego dokonały takiego wyboru? 

Ewa Biegańska i Agata Przybylska  – przewodniczki psów ratowniczych z GPR OSP Jarogniewice – opowiedzą w audycji o tym, jak dołączyć do ratownictwa specjalistycznego i jakie wymagania trzeba spełnić, żeby dostać się na staż.

 

Rozmowa z Ewą Biegańską i Agatą Przybylską. Posłuchaj podcastu:

 

 

PSIE SUCHARKI  w Między Nami Zwierzętami!

Twórczyni strony i autorka komiksu Psie Sucharki będzie gościem dzisiejszego wydania magazynu Między Nami Zwierzętami
 
Maria Apoleika, która dwa razy wyróżniła Zieloną Górę ( dziękujemy Panie Prezydencie … ) opowie o wystawie w BWA Zielona Góra oraz o tym, co widzi w psach

Maria Apoleika – Krajobraz z pudelkiem. Zapiski z podróży po przedmieściach.

https://www.facebook.com/events/187922658961475/

Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze, 14.02 od 19:00

 

Rozmowa z Marią Apoleiką i Wojciechem Kozłowskim:

 

 

 

Po 21:15 „Co w kocie piszczy?” – Kot u weterynarza ciąg dalszy. Behawiorystka i znawczyni kotów, Małgorzata Biegańska-Hendryk doradzi jak pomóc mu przetrwać bolesne zabiegi – czy mówi się do kota, głaszcze, daje smaczki?

Podcast:

 

„Opowieści dzikiej treści” – o 21:45

Piotr Dziełakowski – Fotograf i edukator przyrodniczy. Od ponad 20 lat fotografuje i dokumentuje życie żurawi z włoszakowskich bagien. Obserwacje przyrody, ptaków i zwierząt stały się ważną częścią jego życia. W 2017r. zainstalował kamerę, dzięki której internauci z całego świata mogli oglądać transmisję z gniazda żurawia.

Na antenie Radia Zachód co tydzień, w stałym cyklu, opowiada ciekawostki ze świata przyrody i przybliża zwyczaje tych pięknych ptaków.

Historia o lisie i żurawiach:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku